LOKALITA

LOKALITA
PROJEKTU

Obec Šestajovice, okres Praha-východ, se nalézá ve Středních Čechách na samé východní hranici Prahy. Sousedí s pražskými městskými částmi Horní Počernice a Klánovice, dále se středočeskými obcemi Jirny, Nové Jirny a Zeleneč.

Vzhledem k celkem rozsáhlé výstavbě nových rodinným domů a bytových domů v minulých letech se počet obyvatel nyní pohybuje okolo 3 714 a obec nabízí velmi slušnou občanskou vybavenost a sportovní a kulturní vyžití.

V obci najdete pět dětských hřišť, park pro cvičení v přírodě. Pro sport jsou dále k dispozici velká sportovní hala, nafukovací sportovní hala, sportovní areál a in-line stezka.

Velkou výhodou jsou i sousedící městské části, zejména Klánovice, které nabízí kromě plné občanské vybavenosti i vyhledávanou pražskou přírodní lokalitu s nejrozsáhlejším souvislým lesním komplexem na území Prahy. Klánovickým lesem prochází několik značených turistických stezek a nachází se zde dva cyklistické okruhy. Velmi zajímavá je také naučná stezka „Klánovickým lesem“, která má 17 zastávek a její délka je 12,5 km. Vyběhnout nebo na kole do lesa můžete pár minut od domu.

OBČANSKÁ VYBAVENOST

VOLNÝ ČAS
A SPORTOVNÍ KLUBY

DOPRAVNÍ DOSTUPNOST